Posloucháme a pomáháme

Víme, že život s atopií není lehký. V BIODERMA nás zajímá každý váš příběh. Ať už je těžký, nebo plný úspěchů.

Napište nám ten svůj nebo pošlete fotku a tři z vás získají každý měsíc balíček našich produktů.

Dobrý deň. Som mamou krásnej 6 ročnej dcérky a aj ona trpí atopickým ekzémom. Vyskúšali sme toho veľ...

Dobrý deň. Som mamou krásnej 6 ročnej dcérky a aj ona trpí atopickým ekzémom. Vyskúšali sme toho veľa, pri zhoršenom stave sme v r.2018 skončili aj v nemocnici v BA. Nepomohli ani 3 týždne v kúpeloch. Pokožku má stále začervenanú, svrbivu hlavne v noci. Mastíme krémom cerave a ložiská premastujeme 2-3 krát týzdenne zarábanou mastou s belogentom od kožnej lekárky, po čom sa jej koža zlepší. Bojujeme každý deň, raz je lepšie, raz horšie.. Kozmetiku Bioderma som neskúšala, možno by potešila vzorka krémikov, ktoré by sme mohli vyskúšat a ulaviť dcérke pri nočnom svrbení.

"Máme to v rodině", to je věta, kterou slýchám od malička. Pokaždé když se ráno probudím s rozškrába...

"Máme to v rodině", to je věta, kterou slýchám od malička. Pokaždé když se ráno probudím s rozškrábanýma rukama, s polštářem bílým od suché kůže na čele a ve vlasech, nebo s natrženým ušním lalůčkem, říkám si, že to přece není tak hrozné, že bych mohl být opravdu vážně nemocný. To mě uklidňuje už 36 let. Je ovšem fakt, že každodennímu životu to nijak neulehčuje. Těch kortikoidů, dehtových mastí a jiných "zázračných" přípravků, co se na mně vystřídalo! Dodnes mám skoro úzkosti, když cítím venku čerstvý asfalt, kterým spravují chodník. Zajít si do bazénu? Skočit si do rybníka? Obléci si nějaké jiné oblečení, než z čisté bavlny? To jsou v mém životě takové sci-fi výjevy, o kterých sním, když se v noci neškrábu. A to nemluvím o momentech, kdy přijde hlavní útok mého vnitřního nepřítele, to vypadám jako malomocný, všude kolem sebe sypu kilogramy bílých šupinek a ruce vypadají, jako bych byl v posledním stádiu před zlatou dávkou. Je to životní boj. Ovšem přicházejí i světlejší momenty v životě atopika. Jeden z těch nejlepších byl, když mi moje sestra, která samozřejmě, protože to "máme v rodině", trpí stejnými problémy, dokonce ještě silnějšími, s nadšením a vděkem v očích podala krém Atoderm od Bioderma. Stejně, jako kdykoli dříve jsem dost nechápavě hleděl na krém, který má být zázračným. Kolikrát já už tohle slyšel? Kolik takových zázraků už mi prošlo pod rukama? Kolik zklamání jsem po pár použití zažil? Ale jako každý tonoucí, jsem se chytil stébla (čti tuby) a krém zkusil. Musím říct, že sestřino nadšení nebylo plané. Opravdu ani po měsíci používání si má pokožka nevytvořila resistenci, opravdu jsou má ložiska ekzému promašťována a zároveň se nedusí, vážně to funguje! Ano, můj každovečerní a každoranní rituál mazání obličeje, hrudníku, ramen a celých paží se teď odehrává s Biodermou. Mít tento krém u sebe je pro mě jakýsi pocit jistoty a klidu. Po mnoha letech jsem našel něco, co alespoň částečně funguje a pomáhá mi lépe žít. Děkuji za to!

Ahojte, volám sa Simona a mám 22 rokov. S atopickým ekzémom žijem už od svojich 10 rokov. Zdedila so...

Ahojte, volám sa Simona a mám 22 rokov. S atopickým ekzémom žijem už od svojich 10 rokov. Zdedila som ho po svojej mamine, ktorá ho má tiež, ale nie taký problematický a agresívny ako je ten môj. Avšak zvykla som si s ním už žiť. Neberiem to ako nejaké negatívum. Skôr to beriem ako nejakú svoju osobnú značku, ktorú nemá len tak hocikto. Vyskúšala som už mnoho krémov, sprejov, liekov a podobne. No nič z toho mi nezaberalo, keď si raz na to moja pokožka zvykla, už všetky produkty prestali byť účinné. Potom som skúsila produkty od Biodermy z radu Atoderm a bola som príjemne prekvapená. Už približne pol roka používam ich telové mlieko aj sprchový gél a môj ekzém si udržiava celkom mierny priebeh. Som naozaj rada, že jedna pani doktorka mi odporučila tieto produkty a nedám na ne dopustiť. Ďakujem a prajem veľa ďalších pohodlnejších dní.

Atopickým ekzémem trpím od narození a přibližně od té doby slýchávám mantru „ono to přejde až“. Až z...

Atopickým ekzémem trpím od narození a přibližně od té doby slýchávám mantru „ono to přejde až“. Až zjistíme všechny alergeny. Až nastoupíš do školy. Až v pubertě. Až po pubertě. Až dostuduješ. Až se přestaneš stresovat. Až v těhotenství, i když to se to možná spíš zhorší, tak tedy až po porodu. A takových až můžu řadit za sebe tolik, až doputuji na věčnost. Ovšem stále s atopickým ekzémem na pažích, na dlaních, na nohou, na krku nebo na víčkách. Pravdou je, že můj ekzém skutečně s výše popsanými životními mezníky často zmizel, ale to jen na zanedbatelný okamžik a za účelem, aby se hned v další vteřině mohl objevit na novém ložisku. Takže nemizí, ale stěhuje se, filuta. Jelikož je to moje každodenní realita, často své obtíže sama zlehčuji. Všichni víme, že existují vážnější zdravotní obtíže, třeba křivé zuby, a těmi naštěstí netrpím, ale zároveň mne rozbolavělá, rozpraskaná kůže celkem dost omezuje. I když miluji plavání, mohu si jej dopřát pouze v moři. Bez rukavic neoloupu ani mrkev a když už to udělám, stydím se následujících pár týdnů komukoliv podat strupovitou ruku. Ta je ale koneckonců strupovitá z různých a mně často i dost neznámých důvodů i beztak, takže toho studu není nikdy nedostatek. V období rozpuku ekzému jsem podrážděná, unavená a přehnaně citlivá na cokoliv, co se dotkne mého těla či duše. A navíc ta spotřeba krémů, olejů i jiných mazadel hraničí až s obsesí a zásadně zasahuje do rozpočtu. S Intensive Baume se mi naštěstí poprvé stalo, že jej mohu používat kontinuálně a moje kůže si proti němu nevytváří resistenci, jako to bylo u mnoha jiných přípravků. Proto se snažím jej mít stále po ruce, abych si měla co napatlat na ruce. Už se pomalu smiřuji s tím, že žádný zázračný moment „až“ nikdy nepřijde. Proč by taky měl? Atopie není bebíčko, co by šlo zahojit zázračnou mastičkou, uvědomuji si, že se jedná o komplexní záležitost a snažím se ji řešit od příčiny. Ale abych se z toho nezbláznila, je samozřejmě třeba udržovat ve funkčně schopném stavu právě ty vnější projevy. A když si nesu domů přípravky z řady Atoderm, vím, že se mi zase na nějakou dobu uleví. Díky za ně. <3

S atopickým ekzémom som sa prvý raz stretol až v dospelosti, pred necelým rokom. Na predlaktí sa mi...

S atopickým ekzémom som sa prvý raz stretol až v dospelosti, pred necelým rokom. Na predlaktí sa mi objavil ekzém a neskôr som zistil, že je to atopický. Prejavuje sa začervenaním, šupinkami a niekedy i svrbením, inokedy príznaky zasa nepociťujem vôbec. Verím, že vďaka správnemu ošetreniu sa postupne zlepší.

Atopický ekzém mám už odmalička. Ovšem to, jak moc se projevoval a jak mi ovlivnil život se časově r...

Atopický ekzém mám už odmalička. Ovšem to, jak moc se projevoval a jak mi ovlivnil život se časově různí. Ekzém se zpočátku přímo objevoval ve spojení s alergickou reakcí, nebylo to moc často. S nástupem na střední školu se zhoršil, ale nebylo to nic akutního. Většinou zabraly léky na alergii a promazání obyčejným krémem. Tou dobou jsem nepoužívala žádnou speciální kosmetiku pro atopiky, ani lokální antibiotika nebyla zapotřebí. S nástupem na vysokou školu se vše změnilo. Pravděpodobně s nárůstem stresu, se změnou prostředí (koleje) atd. se objevil i atopický ekzém, který se rapidně zhoršoval. Přibyla nová místa po těle, kde se projevoval, včetně velkého otoku očí. Nutné bylo nechat si předepsat antibiotické masti a začít používat speciální kosmetiku. Speciální kosmetika mi pomáhá udržet pokožku co nejdéle bez projevů atopického ekzému. Prodlužuje tedy tzv. období klidu. Chtěla bych zde uvést můj oblíbený sprchový olej právě od značky BIODERMA, který narozdíl od jiných značek kůži jednak ošetří a zároveň jemně provoní (což je určitě pro každou ženu důležité :) ). Nyní se střídají období kdy nemám projevy atopického ekzému a kdy ano. Věřím však, že se to do budoucna bude zlepšovat. Především nyní, když už lépe rozumím tomu, jak o kůži pečovat a s atopickým ekzémem bojovat. Na závěr přeji všem ostatním vyhrané bitvy proti atopickému ekzému.

S atopickym ekzemom bojujeme všetci traja. Ja a deti mame už od malička problémy, k tomu sa nám ukáz...

S atopickym ekzemom bojujeme všetci traja. Ja a deti mame už od malička problémy, k tomu sa nám ukázali ďalšie alergie. Skúšali sme rôzne krémy, masticky, olejceky, ale nič nezabralo na dlhšie ako 2 týždne. Až po vyskúšaní biodermy naše problémy boli miernejšie. Pre mna, aj Po zistení alergie na sorban draselný, nebol žiaden problém používať vaše výrobky (keďže to neobsahuje). Dlhoročne používam athoderm shower oil, deťom som zadovážila ABC derm. Aj krémy k tomu. Tešia sa aj veľkej pene, ktorá sa im robí pri kúpaní. Ekzemy sme dali ako tak pod kontrolu, vďaka Bioderma produktom.

Ja som sa prvy raz stretla s atopickym ekzemom ked mala dcerka mesiac. Najskor to zacalo pomalicky a...

Ja som sa prvy raz stretla s atopickym ekzemom ked mala dcerka mesiac. Najskor to zacalo pomalicky a postupne sa to zhorsovalo cim dalej tym viac. Dcerka mala zapalene predovsetkym licka, ale aj zvysok tela. Bolo nutne ju natierat tromi roznymi mastami, kazdou na inom kusku tela. Vela plakala, ale co sa cudovat, musi to byt neznesitelne. Bola som nutena pouzit aj kortikoidovu mast, nakolko sa jej AE nelepsil. Momentalne ma 7 mesiacov, ekzem na lickach uz nie je taky drasticky ako na zaciatku, ale stale je, plus aj na zvysku tela sa objavuje. Niekedy je to lepsie, niekedy horsie. Dufam, ze z toho dcerka vyrastie.

Milujem svoju rodinu, je pre mňa najväčší dar na svete. Moja manželka dlhých 24 rokov trpela ekzemom...

Milujem svoju rodinu, je pre mňa najväčší dar na svete. Moja manželka dlhých 24 rokov trpela ekzemom na rukách, často sa pre to trápila. Jej a problém sa skončil pôrodom našej dcérky. Do pôrodnice išla s ekzemom a domov sme sa vrátili len s naším uzlickom šťastia.

Atopicky ekzem v mojom živote sa vyskytuje od malička. Začal sa kolenami, prešiel na lakte, a najnov...

Atopicky ekzem v mojom živote sa vyskytuje od malička. Začal sa kolenami, prešiel na lakte, a najnovšie sa zasídlil aj na päte. Na sukne, šaty, sandalky a tričká môžem zabudnúť a tíško závidieť tým ktorí sa s ním nekamošia. Čo s tým? 🤔

Náš príbeh s AE začal 1,5 tyždňa po narodení dcéry Lilien (aktuálne 4 mesiace), objavili sa jej prvé...

Náš príbeh s AE začal 1,5 tyždňa po narodení dcéry Lilien (aktuálne 4 mesiace), objavili sa jej prvé ložiská ekzému spočiatku len na tváričke, nakoľko som sa s prvým synom trápila s ekzémom do 3ch rokov hneď som vedela o čo ide. Aj napriek dojčeniu a striktnej diéte pre mňa sa jej stav len zhoršoval. Momentálne ma ekzém na celom tele najhoršie je to na tváričke, vo vlasoch v zhyboch a na chrbáte. Jej pokožku by som prirovnala ku šmirgľovaciemu papieru. Už 3 mesiace sa snažíme s našou kožnou lekárkou nájsť vhodný prípravok na premasťovanie, no veľmi sa nám nedarí už 3x sme museli použiť kortikoidy nakoľko mala ekzém po celkom tele, pocit svrbenia z nej spravil uplakané a nepokojné dieťatko. Verím, že sa nám to podarí prekonať a onedlho to bude len zlá spomienka.

Ahojte, atopický ekzém začal, keď som bola ešte bábätko. Rodičia mi často rozprávali pre mňa hororov...

Ahojte, atopický ekzém začal, keď som bola ešte bábätko. Rodičia mi často rozprávali pre mňa hororový príbeh o tom, čo všetko museli robiť, aby to so mnou zvládli: nemohli v noci spať, pretože som sa veľmi škriabala, striedali sa pri mne a keď zistili, že to nezvládnu, dávali mi na ruky "chrániče" z kartónových obalov z topánok tak, aby som nemohla zohnúť ruky :-( Atopický ekzém ma prenasledoval v podstate až do puberty, ale postupne slabol, možno preto, aby ho v dospelom veku mohla nahradiť alergia na chlad, ktorá postihla najviac kožu na rukách a neskôr idiopatická urtikária, ktorá ma prenasleduje už 10 rokov, takže kortikoidy a imunosupresíva sú znova chlieb môj každodenný.