Poznejte atopii jako nikdy předtím

Víme, že internet je plný mýtů a polopravd o atopii a jejím nejčastějším projevu - atopickém ekzému. Na této stránce vám poradíme se vším, co vás zajímá.

Mýty a pravdy

Svědění způsobuje narušená kožní bariéra. Uniká z ní voda a naopak, pronikají do ní mikroorganismy a alergeny. Hypnóza narušenou kožní bariéru nezacelí a svědění nezabrání.
I při atopickém ekzému je třeba dbát na výběr vhodné a zároveň pestré stravy. Alergii na potraviny konzultujte nejprve s imunoalergologem a následně upravte stravovací návyky.
Atopie je dědičný sklon k alergii. Projevuje se atopickým ekzémem, alergickou rýmou, zánětem spojivek či astmatem. Pokud je má alespoň 1 rodič, mohou se projevit i u dítěte. Suchá pokožka nemusí znamenat atopii.
Med neobnovuje narušenou kožní bariéru. Pro tento účel jsou určeny promašťující krémy a balzámy, které zacelí pokožku a současně eliminují svědění.
Atopická dermatitida je chronické neinfekční zánětlivé onemocnění kůže. Příčiny jsou různé a velmi individuální. Očkování, stejně jako nakažení od jiné osoby, není možné
Zelné listy sice obsahují cenné vitamíny a minerály, ale při příznacích atopického ekzému s léčbou lézí nepomáhají.
Potravinářské tuky nejsou vhodné na promašťování pokožky. Pro obnovu kožní bariéry používejte přípravky, které jsou speciálně dermatologicky upravené a určené na suchou, atopickou pokožku.
Dětem s atopickým ekzémem voda neublíží. Více než koupel pomáhá 10 minutová sprcha s teplotou vody max. 33 ° C. Po sprše natřete pokožku promašťujícím balzámem nebo krémem do 3 min.
Také děti s atopickým ekzémem si mohou užít pobyt na slunci. Stačí si vybrat vhodný opalovací přípravek s obsahem minerálních filtrů. Ty působí pouze na povrchu pokožky a nedráždí ji.
Roztoči patří mezi běžně se vyskytující alergen. Jejich negativní účinky nemusí zásadně ovlivnit vaše dítě. Důležitá je zejména správná léčba a životospráva.
Novinky

Novinky

Nenechte si ujít to nejnovější, co k atopii připravujeme.

Více
Co je atopie?

Co je atopie?

Kompletní informace od projevů až po léčbu

Více

Budete vědět jako první

Neustále přidáváme příběhy, rozhovory a odborné rady, které vám mohou být v řešení atopického ekzému velmi nápomocné. Pokud nám necháte e-mail, budeme vás informovat jako první.