Mýty a pravdy

Zkoušeli jste zklidnění hypnózou?

https://www.youtube.com/embed/qWZjF82TNjE
Svědění způsobuje narušená kožní bariéra. Uniká z ní voda a naopak, pronikají do ní mikroorganismy a alergeny. Hypnóza narušenou kožní bariéru nezacelí a svědění nezabrání.

Může uškodit jakýkoli druh jídla?

https://www.youtube.com/embed/_mBUsio_n6o?list=PLQBkfqqe45ev66GJnzLfBQKXUOfAPO2CC
I při atopickém ekzému je třeba dbát na výběr vhodné a zároveň pestré stravy. Alergii na potraviny konzultujte nejprve s imunoalergologem a následně upravte stravovací návyky.

Je možné zabránit atopii?

https://www.youtube.com/embed/qSR38Crrz1E
Atopie je dědičný sklon k alergii. Projevuje se atopickým ekzémem, alergickou rýmou, zánětem spojivek či astmatem. Pokud je má alespoň 1 rodič, mohou se projevit i u dítěte. Suchá pokožka nemusí znamenat atopii.

Pomáhá potírání medem?

https://www.youtube.com/embed/O9NeUjDkEGY
Med neobnovuje narušenou kožní bariéru. Pro tento účel jsou určeny promašťující krémy a balzámy, které zacelí pokožku a současně eliminují svědění.

Existuje na to nějaká vakcína?

https://www.youtube.com/embed/ZYav-qYxgj0
Atopická dermatitida je chronické neinfekční zánětlivé onemocnění kůže. Příčiny jsou různé a velmi individuální. Očkování, stejně jako nakažení od jiné osoby, není možné

Pomáhají na noc zelné obklady?

https://www.youtube.com/embed/A0ibetYTVfI
Zelné listy sice obsahují cenné vitamíny a minerály, ale při příznacích atopického ekzému s léčbou lézí nepomáhají.

Vyřeší atopii potírání tukem z ledničky?

https://www.youtube.com/embed/SqWhxGv3_JA
Potravinářské tuky nejsou vhodné na promašťování pokožky. Pro obnovu kožní bariéry používejte přípravky, které jsou speciálně dermatologicky upravené a určené na suchou, atopickou pokožku.

Koupat se, nebo nekoupat?

https://www.youtube.com/embed/iT_3Lc5-yss
Dětem s atopickým ekzémem voda neublíží. Více než koupel pomáhá 10 minutová sprcha s teplotou vody max. 33 ° C. Po sprše natřete pokožku promašťujícím balzámem nebo krémem do 3 min.

Musí atopik zůstat po celé léto doma?

https://www.youtube.com/embed/1xfQDUmK5YI?list=PLQBkfqqe45ev66GJnzLfBQKXUOfAPO2CC
Také děti s atopickým ekzémem si mohou užít pobyt na slunci. Stačí si vybrat vhodný opalovací přípravek s obsahem minerálních filtrů. Ty působí pouze na povrchu pokožky a nedráždí ji.

Bude vše v pořádku, když se vyhnu roztočům?

https://www.youtube.com/embed/5uT5JjLttiw
Roztoči patří mezi běžně se vyskytující alergen. Jejich negativní účinky nemusí zásadně ovlivnit vaše dítě. Důležitá je zejména správná léčba a životospráva.
Semináře

Semináře

Pokud hledáte pomoc, jste na správním místě.

Více
Co je atopie?

Co je atopie?

Kompletní informace od projevů až po léčbu

Více

Budete vědět jako první

Neustále přidáváme příběhy, rozhovory a odborné rady, které vám mohou být v řešení atopického ekzému velmi nápomocné. Pokud nám necháte e-mail, budeme vás informovat jako první.