Test prašnosti - 99,99 % zachycených částic ocení každý atopik

V tomto období bez problémů narazíte na velké množství článků, které se týkají předvánočního úklidu.

Není divu, že to je důležité téma, každý chce mít do Vánoc čistý domov. 

starostlivost

Pro atopiky však není úklid aktuální jen před Vánoci, potýkají se s ním po celý rok.

„Roztoči, alergeny a pyly mohou v domácnosti kdykoliv spustit nepřiměřenou reakci organismu jako třeba kašel, slzení očí, neustálé kýchání či dokonce zhoršení stavu pokožky."

Důkladné vysávání proto může alergikům velmi pomoci.

Už přes dvacet let funguje v České republice nezávislý testovací institut DTest, který každý měsíc přináší užitečné informace a výsledky testů potravin, drogerie, služeb i elektroniky. Letošní srpnový test vysavačů nás zaujal natolik, že jsme se rozhodli přinést užitečné informace k úklidu, které se hodí především atopikům.

čistota

Nároky na správně a kvalitně vysátou domácnost jsou stále vyšší a tento trend sledují i výrobci vysavačů, kteří své produkty neustále vylepšují. Test prokázal, že

„pro současné modelové řady vysavačů nepředstavuje prach na kobercích vážnější problém."

Pozor však na zvířecí srst, ta se na koberci ráda zachycuje a s jejím odstraněním si někdy neví rady ani kvalitní kartáče. Řešením pak je profesionální tepování. 

Co se týče hladkých podlah, byly výsledky o něco horší než u koberců. Problematické jsou především staré parkety s mezírkami, odkud se prach dostává jen velmi těžko. Jednoznačně proto doporučujeme po vysávání povrch ještě setřít na mokro.

Pročtěte si také

Dědičné geny versus věda

Asi vás u vysavačů bude nejvíc zajímat filtrace prachu. V testu byly použité částice o velikosti od 0,3 do 20 mikrometrů a máme pro vás dobré zprávy. Většina vysavačů zachytí až 99,99 % částic. Je to mimo jiné díky vzduchovým filtrům s označením HEPA 13. To jsou speciálně navržené filtry, bez nichž se moderní a kvalitní vysavač neobejde.

Také je třeba zmínit, že v testu byly srovnávány sáčkové a bezsáčkové vysavače. Jelikož ty druhé zmiňované dosáhly horších výsledků, konstatujeme, že sáčkové jsou stále in.

Atopický ekzém

Jestli jste tedy ještě nepsali Ježíškovi, mohl by kvalitní vysavač pomoci s vytvořením zdravějšího a příjemnějšího domova

 

3.8000

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít nejnovější články, rozhovory a odborné rady týkající se atopie

SOUTĚŽ UKONČENA: Soutěžte o balíčky Atoderm a otestujte se, co víte o opalování

Před 4 měsíci
Photoderm Mineral