Pět tipů, jak vybrat make-up pro pleť s atopickým ekzémem na obličeji

Atopie se vyskytuje po celém těle a atopický ekzém na obličeji není nic neobvyklého. Přečtěte si, na co dbát při výběru kosmetiky, pokud se atopie týká i vás.

Na kůži se tvoří drobné trhlinky, které po nanesení nevhodné kosmetiky způsobují podráždění s pocity svědění a pálení. Poradíme vám, jak o pleť s ekzémem správně pečovat a jakou používat dekorativní kosmetiku.

kozmetika pre atopikov

1. Pozorně čtěte složení

Při výběru make-upu se vyhněte výrobkům, které obsahují vonné a konzervační látky. Tyto látky mohou přispívat ke zhoršení atopického ekzému. Vhodnou alternativou k nim je přírodní neemový olej. Přípravky s obsahem kyseliny salicylové nebo glykolové mohou vysoušet kůži a obtíže dále zhoršovat, a proto je dobré nejprve vyzkoušet, jak je budete snášet.

„Vhodným způsobem je nanést trochu make-upu, např. z testovacího balení v drogerii, na předloktí a zjistit tak, zda produkt pokožku dráždí, či nikoli."

2. Vybírejte vhodnou podkladovou bázi

Použití podkladové báze je při aplikaci make-upu důležitý krok. Nejšetrnější jsou báze s kvalitním zvlhčovačem. Zvlhčovací vlastnosti má také bambucké máslo nebo ceramidy. Již jsme hovořili o tom, že vinou salicylové a glykolové kyseliny může kůže vysychat. Existují ale zvlhčovače s kyselinou hyaluronovou, která drží vlhkost v pokožce, aniž by ji dráždila. Některé báze obsahují také ochranný sluneční faktor, který funguje bez ohledu na roční období.

Atopický ekzém

3. Make-up nanášejte prsty

Dekorativní kosmetiku lze na obličej aplikovat štětci různých velikostí a tvarů. Pokud máte atopický ekzém, naučte se raději make-up nanášet na tvář čistými prsty.

„Štětce často obsahují bakterie, i když je pravidelně čistíte."

4. Maskujte červené skvrny

Častým projevem atopického ekzému jsou suchá červená ložiska na kůži. Pamatujte, že pomocí zeleného korektoru je lze zakrýt. Než výrobek nanesete na obličej, pečlivě si přečtěte složení.

Zklidněte podrážděnou pokožku s Atoderm Intensive Baume

Vyživující balzám, který okamžitě zmírňuje podráždění a obnovuje zdraví pokožky se sklonem k atopii.

KOUPIT TEĎ
Atoderm Intensive Baume

5. Nezapomeňte na důkladné odlíčení

Abyste předešli zhoršení ekzému, je důležité, abyste make-up na konci dne pečlivě odstranili. Odličovače mohou být vícesložkové a některé přísady kůži vysušují, a proto je nutné najít správný typ, který nebude mít vliv na hladinu pH pokožky a lipidy v ní obsažené. Optimálně by měl být odličovač neparfémovaný, bez konzervantů, mýdla a bez formaldehydu.

Pročtěte si také

"Jak zvládnout ekzém a nezbláznit se."

Atopický ekzém není život ohrožující onemocnění, dokáže však pořádně potrápit, obzvlášť pokud zasáhne obličeji. Ačkoliv si je každý atopik vědom toho, že pleť by neměla být ničím zbytečně drážděna, ženy chtějí být krásné a dráždění se často nedokážou zcela vyvarovat. Atopikům se doporučuje kupovat speciální kosmetiku z lékárny, kde vám školený personál s výběrem určitě poradí. Pokud si zkrášlovací produkty kupujete sami v drogerii, důkladně čtěte jejich složení.

Atopický ekzém líčenie

3.3214

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články