Hudba jako lék a odbourávač stresu

Při atopickém ekzému pomáhá odbourávání stresu. A právě letní měsíce plné slunce, dovolených, cestování a kultury mohou pozitivně ovlivňovat psychiku atopika.

Populární jsou nejen různé typy festivalů, ale i lokální koncerty. O hudbě je možná málo známo, že má prokazatelně pozitivní účinky na naše zdraví. Dokáže léčit tělo a někteří říkají, že i duši.

stres atopický ekzém

Jak může hudba léčit?

Hudba je už odpradávna součástí lidských životů. O jejích pozitivních účincích věděli už i naši předkové. Určitě se i vám stalo, že jste poslouchali hudbu a poskakovali jste si do rytmu, aniž jste si to hned uvědomili. Tóny zachytil nervový systém, což způsobilo pohyb svalů, aniž jsme o tom přemýšleli.

„Po hudebním zážitku přichází psychické uvolnění."

Už plod dítěte reaguje v matčině těle na uklidňující hudbu, což ovlivňuje utváření nervového systému. První máminy písně přinášejí dětem klid a pocit blízkosti. A nejen to. Hudba spojená s tancem rozvíjí u dětí motoriku.

Hudba dokáže zlepšit duševní a fyzické zdraví člověka. Jednotlivé vibrace působí i na naše vnitřní orgány. Uvolňuje endorfiny, díky kterým se cítíte šťastnější a pozitivnější. Pokud máte problém s usínáním, tak v tom případě vám může hudba také pomoci. Muzikoterapii používají k léčbě psychiatrické kliniky, psychologické poradny a novorozenecká oddělení. Pacientům pouštějí relaxační hudbu a zvuky přírody, které uklidní a uvolní tělo.

Atopický ekzém a hudba

Při atopickém ekzému velmi pomáhá odbourávání stresu. Vědecké studie potvrdily vlastnosti hudby, díky které se intenzita pociťování bolesti může zmírňovat. 

„Aktivity spojené s hudbou mohou pozitivně ovlivnit nejen psychologickou stránku, ale i imunitní systém člověka."

Hudba uvolňuje do těla endorfiny - hormony štěstí - které nepřímo dokáží zlepšit příznaky problému a odklánět pozornost od podrážděné pokožky.

Kam vyrazit za hudbou?

Máme pro vás pár tipů, kam byste se mohli v srpnu vydat za hudbou a odpočinkem.

Hudební léto na hradbách Přerov (26. 6. - 28. 8.) - Třetí ročník multižánrového mezinárodního festivalu představí každé úterý nová vystoupení.

Hudební festival Znojmo (12. - 19. 7. ) - Hudební festival Znojmo přináší širokou paletu hudebních stylů a spojuje nespojitelné žánry. Každý ročník se zaměřují na hudbu významného hudebního skladatele.

6. Český ukulele festival (27. - 29. 7.) - Přijďte si užít uvolněnou a přátelskou atmosféru na "dámském vydání" ukulele festivalu. Čekají vás nejen světová představení, ale i workshopy, jamm sessions a vystoupení volný mikrofon.

Prague Jazz Week (3. - 5. 8.) - Víkendové jazzové setkání v srdci Prahy.

Letní Letná (15. 8. - 2. 9.) - Na mezinárodním festivalu Letná v Praze se představí různé podoby nového cirkusu.

3.0000

Byl pro vás tento článek užitečný?

messages.vote_head2

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Podělte se o tento článek s přáteli.

Nenechte si ujít nejnovější články, rozhovory a odborné rady týkající se atopie

Neustále přidáváme příběhy, rozhovory a odborné rady, které vám mohou být v řešení atopického ekzému velmi nápomocné. Pokud nám necháte e-mail, budeme vás informovat jako první.