Hudba jako lék a odbourávač stresu

Při atopickém ekzému pomáhá odbourávání stresu. A právě letní měsíce plné slunce, dovolených, cestování a kultury mohou pozitivně ovlivňovat psychiku atopika.

Populární jsou nejen různé typy festivalů, ale i lokální koncerty. O hudbě je možná málo známo, že má prokazatelně pozitivní účinky na naše zdraví. Dokáže léčit tělo a někteří říkají, že i duši.

stres atopický ekzém

Jak může hudba léčit?

Hudba je už odpradávna součástí lidských životů. O jejích pozitivních účincích věděli už i naši předkové. Určitě se i vám stalo, že jste poslouchali hudbu a poskakovali jste si do rytmu, aniž jste si to hned uvědomili. Tóny zachytil nervový systém, což způsobilo pohyb svalů, aniž jsme o tom přemýšleli.

„Po hudebním zážitku přichází psychické uvolnění."

Už plod dítěte reaguje v matčině těle na uklidňující hudbu, což ovlivňuje utváření nervového systému. První máminy písně přinášejí dětem klid a pocit blízkosti. A nejen to. Hudba spojená s tancem rozvíjí u dětí motoriku.

štestí

Hudba dokáže zlepšit duševní a fyzické zdraví člověka. Jednotlivé vibrace působí i na naše vnitřní orgány. Uvolňuje endorfiny, díky kterým se cítíte šťastnější a pozitivnější. Pokud máte problém s usínáním, tak v tom případě vám může hudba také pomoci. Muzikoterapii používají k léčbě psychiatrické kliniky, psychologické poradny a novorozenecká oddělení. Pacientům pouštějí relaxační hudbu a zvuky přírody, které uklidní a uvolní tělo.

Atopický ekzém a hudba

Při atopickém ekzému velmi pomáhá odbourávání stresu. Vědecké studie potvrdily vlastnosti hudby, díky které se intenzita pociťování bolesti může zmírňovat. 

„Aktivity spojené s hudbou mohou pozitivně ovlivnit nejen psychologickou stránku, ale i imunitní systém člověka."

Hudba uvolňuje do těla endorfiny - hormony štěstí - které nepřímo dokáží zlepšit příznaky problému a odklánět pozornost od podrážděné pokožky.

Atopický ekzém festivaly

Kam vyrazit za hudbou?

Máme pro vás pár tipů, kam byste se mohli v srpnu vydat za hudbou a odpočinkem.

Hudební léto na hradbách Přerov (26. 6. - 28. 8.) - Třetí ročník multižánrového mezinárodního festivalu představí každé úterý nová vystoupení.

Hudební festival Znojmo (12. - 19. 7. ) - Hudební festival Znojmo přináší širokou paletu hudebních stylů a spojuje nespojitelné žánry. Každý ročník se zaměřují na hudbu významného hudebního skladatele.

6. Český ukulele festival (27. - 29. 7.) - Přijďte si užít uvolněnou a přátelskou atmosféru na "dámském vydání" ukulele festivalu. Čekají vás nejen světová představení, ale i workshopy, jamm sessions a vystoupení volný mikrofon.

Prague Jazz Week (3. - 5. 8.) - Víkendové jazzové setkání v srdci Prahy.

Letní Letná (15. 8. - 2. 9.) - Na mezinárodním festivalu Letná v Praze se představí různé podoby nového cirkusu.

Pročtěte si také

Jak podpořit zdravé sebevědomí dětí, obzvláště těch, které trpí atopickým ekzémem.

3.0000

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít nejnovější články, rozhovory a odborné rady týkající se atopie

SOUTĚŽ UKONČENA: Soutěžte o balíčky Atoderm a otestujte se, co víte o opalování

Před 4 měsíci
Photoderm Mineral