Pozor na výběr oblečení pro dětské atopiky

Víte, že oblečení a atopický ekzém spolu úzce souvisejí? Přečtěte si, na co si při výběru oblečení pro děti dát pozor a jak ochránit jejich pokožku.

Současné trendy jsou náročné nejen na zářivé barvy, ale i na různé typy finálních úprav oblečení jako rozedraný look, který prochází poměrně složitým procesem zpracování. Móda se intenzivně řeší i u dětí a zde se nabízí otázka, jak je to s bezpečností bodyček, tílek či ponožek, které nosí děti přímo na těle? 

ekzém oblečení

Textil napuštěný toxickými látkami může být spouštěčem různých kožních alergií a hormonálních poruch.

Co všechno tedy hrozí a jak se bránit?

Například taková bavlna se často napouští formaldehydem, aby se nekrčila. Pokud dítě spí, jeho pokožka se otírá o látku a mohou vznikat drobné vyrážky. V případě citlivé pokožky nebo atopického ekzému může nesprávným výběrem oblečení pro atopiky dojít k výraznému zhoršení kondice pokožky. Proto jsou mnohé látky a typy oblečení nebezpečné zejména při dlouhodobém nošení.

Mnozí z nás si na sebe nedají nově koupenou věc, dokud alespoň jednou neprojde pracím cyklem. A to je dobře. Praní opravdu dokáže odstranit mnohé chemické úpravy, které byly provedeny na oblečení během jeho výroby. Bohužel, v některých případech ty nejnebezpečnější látky zůstávají s oblečením až do konce jeho životnosti. Patří sem například azobarviva, ftaláty, či těžké kovy.

Je rozdíl mezi barevným a bílým oblečením?

Setkali jste se někdy s tím, že tyrkysová krásně září a černá zůstává černou i po několika vypráních? Mějte se na pozoru. V oblečení se mohou nacházet těžké kovy, které se používají na stabilizaci sytosti barev. Není to však podmínkou každého oblečení.

Možná vás to překvapí, ale ani u bílé bavlny nemáte úplnou jistotu. Vždyť co by mohlo hrozit, pokud jde o 100% bílou bavlnu? Nuže, otázkou je, kde a jak byla bavlna pěstována. Mnohé zakázané pesticidy se v zemědělství používají dodnes.

Čemu se tedy vyhnout při výběru oblečení pro atopiky?

Pokud si nejste jisti původem oblečení, vyhýbejte se alespoň extrémně zářivým barvám. Nejrizikovější oděv poznáte i tak, že má výrazný a nepříjemně štiplavý zápach. Určitě pomůže, pokud nakoupíte u ověřených značek, které své produkty dávají pravidelně certifikovat nebo je vyrábějí přímo z organické bavlny.

Jak nejlépe udržet obranyschopnost dětské pokožky?

Dětská pokožka se dokáže chránit nejlépe tehdy, pokud je zdravá. Při různých zarudlých flíčcích a trhlinkách pokožka výrazně ztrácí svou ochrannou funkci. Například taková kosmetika ABCDerm od Biodermy je speciálně určena pro děti a pomáhá nejen při suché, ale i oslabené pokožce. Řídí se 4 základními pravidly a byla vytvořena ve spolupráci s dermatology a pediatry.

Pokud chcete mít jistotu, že pokožka vašeho dítěte je opravdu chráněna, podívejte se na naši produktovou řadu ABCDerm.

4.2500

Byl pro vás tento článek užitečný?

messages.vote_head2

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Podělte se o tento článek s přáteli.

Nenechte si ujít nejnovější články, rozhovory a odborné rady týkající se atopie

Neustále přidáváme příběhy, rozhovory a odborné rady, které vám mohou být v řešení atopického ekzému velmi nápomocné. Pokud nám necháte e-mail, budeme vás informovat jako první.