6 praktických rad pro atopiky týkající se oblečení

V průběhu celého dne přichází oblečení do kontaktu s pokožkou. Špatně zvolený materiál a nesprávná péče o oblečení může příznaky atopického ekzému ještě zhoršit. Stanislava Malcová, designérka šetrného oblečení pro atopiky, nabízí 6 praktických rad, jaké oblečení vybírat a jak se o něj správně starat, abyste co nejvíce zmírnili příznaky atopického ekzému. A teď máte jedinečnou příležitost vyhrát jeden kousek z její kolekce MILD.

Už dříve jsme psali článek o tom, na co si při výběru oblečení dát pozor, abychom chránili křehkou dětskou pokožku. A dnes se podíváme na další rady, kterých je dobré se při výběru a péči o oblečení držet.

 1. Kvalita vody, kterou pijeme, umýváme se jí a pereme v ní věci může ovlivňovat náš život. Usazený vodní kámen neprospívá nikomu, nejvíc však citlivé a atopické pokožce. Dávejte si pozor na chlorovanou a tvrdou vodu. Tu je nejvhodnější změkčit přímo změkčovačem vody, nebo můžete použít sodu či citronovou šťávu.
   
 2. V tomto případě je vhodné používat prací prostředky, které jsou určené přímo lidem s ekzémem. Například produkty značek Tierra Verde nebo Sonett neobsahují tolik dráždivých složek jako běžné prací prostředky. Ty bývají často přeparfémované případně působí na pokožku agresivně. Pokud by i tyto prostředky byly pro vás nevhodné, protože vás dráždí, vyzkoušejte praní pomocí mýdlových ořechů.
   
 3. Zbytky pracího prostředku, které zůstanou na oblečení, jsou pro člověka s citlivou pokožkou nevhodné. Pokud na praní používáte aviváž, je nutné ji z oděvu co nejvíce eliminovat. Proto prádlo v pračce několikrát propláchněte.
   
 4. Oblečení můžete prát i při vyšších teplotách (40-60 °C) a sušit i v sušičce, pokud tím do oděvu nepřidáváte nějaké další složky. Dobře ale zvažte, které materiály je vhodné vystavovat takto vysokým teplotám, a u kterých to není vhodné.
   
 5. Všechny tyto podmínky nejlépe snáší kvalitní bavlněné oblečení. To by nemělo být přiléhavé, ale spíš volnější, aby atopická pokožka stále mohla dýchat.
   
 6. Také si dávejte pozor na barvy, které mohou být v mnoha případech velmi agresivní vůči pokožce. Možná vás překvapí, že čistě bílý materiál už před samotným výrobním procesem prošel bělením v agresivních látkách. Proto je nejvhodnější volit nebarvenou surovou bavlnu.
   

Kolekce MILD

Stanislava Malcová se v rámci své diplomové práce začala na vysoké škole věnovat tématu oblečení pro lidi s citlivou pokožkou. Po ukončení studia se rozhodla pokračovat a založila značku MILD. Soustředí se na výrobu oblečení pro dospělé s citlivou a atopickou pokožkou. Všechno její oblečení je vyrobené v České republice a je z biobavlny, vlákna Tencel, a obsahuje také stopy chitosanu, který má pozitivní vliv na regeneraci pokožky.

VYHRAJTE OBLEČENÍ ZNAČKY MILD

Zapojte se do naší soutěže a získejte do svého šatníku kvalitní kousek vyrobený z přírodních materiálů. Stačí, když nám napíšete, který kousek oblečení byste rádi měli ve svém šatníku. Chcete pohodlný kousek na domácí lenošení nebo raději funkční a stylový oděv do práci či města? Inspirujte se na webové stránce nebo na sociálních sítích Facebook a Instagram. Soutěž trvá do 26. srpna a jednoho šťastného výherce následně zkontaktujeme prostřednictvím e-mailu. Pravidla soutěže naleznete zde.

SOUTĚŽ UKONČENA
Výhercem soutěže se stává Lenka Š. Výherce bude kontaktován prostřednictvím e-mailu do 10. září 2020.

5.0000

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články