Citlivá pokožka a kosmetika zpod stromečku

Období Vánoc máme už konečně za sebou. Ozdoby ze stromečku jsou sbalené, cukroví snědené a dárky rozdané. Dostali jste však opravdu to, co jste chtěli?

Znáte to. I když vaši blízcí chtějí pro vás vybrat to nejlepší, jednoduše se to někdy nepovede. Někdy je to špatná velikost, někdy barva a občas se stane, že dárek je až tak nevhodný, že ho předáte dál anebo vrátíte.

Atopický ekzém

Kromě ponožek, voňavek a pyžam je oblíbeným trendem kupovat na Vánoce i kosmetiku. Například hydratační krémy, krémy proti vráskám, noční krémy anebo i BB krémy. Citlivá pokožka si ale žádá své. Jestli patříte k těm, které trápí atopická dermatitida, mohou být pro vás některé krémy dokonce nebezpečné. Je proto dobré vědět, co vám může uškodit nejvíc.

Atopický ekzém kozmetika
 
Pro zajímavost připomeňme, že

„Evropská unie označuje jako možné alergeny až 26 různých chemických látek, které se běžně vyskytují v kosmetice."

Nejčastějšími jsou podle EU Amyl cinnamal, Amylcinnamyl alcohol, Benzyl alcohol, Benzyl salicylate, Cinnamyl alcohol, Cinnamal, Citral a další.
Osobám s citlivou pokožkou tyto látky mohou snadno způsobit podráždění.

Pročtěte si také

Prevence proti svrbění kůže při atopické dermatitidě - dostatek mastných kyselin ve stravě


 
Citlivým jedincům může způsobit alergické reakce i syntetická látka Methylizothiazolinone, která má v kosmetických výrobcích funkci konzervační látky. Za zmínku stojí i skupina látek s názvem Endokrinní disruptory, které jsou spojené s poruchami imunity, cukrovkou, obezitou a některými typy rakoviny. Často se tak kvůli příjemné vůni, prodloužené trvanlivosti či extra pěnivému efektu může vaše pokožka dostat do problémů. 

kozmetika
 
My v Biodermě to ale dobře víme. Citlivá pokožka je naší hlavní oblastí výzkumu a málokdo o ní ví tolik jako my. Vyvinuli jsme řadu kosmetiky Atoderm, která přináší úlevu i té nejcitlivější pokožce. Jednoduše jsme vyloučili látky, které by ji mohly dráždit, a dodali jsme to, co opravdu potřebuje.

„I díky látkám obsaženým v samotné pokožce je Atoderm doporučovanou volbou pro pacienty s atopickou dermatitidou."

 
Jestli jste letos dostali od blízkých opravdu pěkný dárek, radujeme se s vámi. Ale jestli jste mezi nimi našli i takový, který sázel na jistotu v podobě finančního přilepšení, možná pro vás máme dobrý tip. V lékárnách ještě stále najdete naše speciální vánoční balíčky nebo výhodná dvojbalení Bioderma produktů.
 
Krásný a klidný nový rok.
  
Zdroj:

https://www.dtest.sk/clanek-5422/test-dennych-hydratacnych-kremov-2016

4.3750

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články