Přetopený byt může zhoršit i váš ekzém

S příchodem zimy přibývají atopikům vrásky na čele, protože v nejbližších měsících je čeká náročné období.

Stále více studenější vzduch, změna vlhkosti a mrazy mají totiž přímý vliv na hydrataci pokožky.

Atopický ekzém

Je známá věc, že pokožka se vlivem chladu vysušuje.

„ Nepříznivé vlivy jako mráz, vítr, déšť, sníh, ale také přechody ze zimy do tepla se podepisují na kvalitě pokožky. "

Nejvíc namáhané a ohrožené jsou především ruce a tvář. A také nezapomínejme, že vysušování během zimy je mnohem intenzivnější v létě. 

Pročtěte si také

Zmínili jsme už počasí, ale na kvalitu pokožky má vliv i topná sezóna. Jak? Pojďme si povědět, co se děje s vlhkostí v interiéru a jak si doma zabezpečit příjemné klima.

Atopický ekzém

Topením se z interiéru vytrácí vlhkost. Když je venkovní teplota, dejme tomu, 0 °C, vlhkost v interiéru vytopeném na 23 °C se pohybuje na úrovni 13 %. A přitom by se měla optimální vlhkost pohybovat okolo 40 až 60 %.

„ V důsledku zimního vytápění se vzduch v místnosti stává agresivním, a vlhkost si proto bere z rostlin, nábytku, stěn a v konečném důsledku i z lidské pokožky. "

Mokrý ručník na radiátoru nebo větrání můžou krátkodobě pomoct, interiér ve skutečnosti ale potřebuje až několik litrů vody denně. Jako řešení vám přinášíme pár tipů.

Nejlepším pomocníkem bude asi kvalitní zvlhčovač vzduchu. Takový, který nespotřebuje mnoho elektrické energie a zároveň bude dostatečně tichý a nevzbudí vás v noci. Další možností jsou okna s mikrovětráním. Pootočením kliky se otevřou průduchy, ale okno zůstane zvenku zavřené. Na velmi podobném principu funguje i rekuperace, která představuje v současnosti asi nejlepší technologii pro zdravé a ekonomické větrání. Pokud máte rádi rostliny v interiéru, určitě jimi nešetřete. Představují přírodní způsob regulace vlhkosti a stačí je jenom správně a dostatečně zalívat. A v neposlední řadě pomůže i pravidelné, ale intenzivní větrání. Otevřete okna dokořán a počkejte aspoň 5 minut. 

Pokud potřebujete poradit, jak se chránit před nástrahami zimy, a hlavně pomoct s hydratací pokožky, přečtěte si i další články na našem portálu www.pravdyoatopii.cz.

A na závěr bychom vám chtěli ještě popřát pohodové a příjemné vánoční svátky a do nového roku hodně úspěchů, pohody a lásky.

4.2727

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články