Jak zvládat stres ze školy?

Děti milují prázdniny, uvolněný režim a žádné povinnosti. Jak je připravit na začátek školního roku a zmírnit jejich stres ze školy? Máme pro vás pár rad.

Slunění se na koupalištích, týden nebo dva u babičky a občas, pokud rodiče dovolí, mohou mít večerku až do pozdějších hodin. A škola? O té nechtějí ani slyšet. A pak přijde srpen a najednou si děti začnou uvědomovat, že čas jít do školy se beznadějně blíží. Některé začnou zažívat stres a podvědomě odpočítávají zbývající dny volna. Mezi nejčastější příznaky stresu ze školy patří nervozita, unavenost, hněv, bolesti břicha nebo jiných částí těla. Tyto nežádoucí účinky mohou mít špatný vliv na zdraví dětí a mohou se s nimi táhnout až do dospělosti.

stres atopicky ekzem

Jak se připravit a zvládnout stres? 

Netřeba děti dopředu strašit, ale spíš postupně upravovat jejich prázdninový režim na ten školní. A to zejména tehdy, pokud jde o děti s atopickým ekzémem, kterým se v důsledku velkého stresu může zhoršit stav pokožky. A červené fleky na pokožce zaručeně znepříjemní začátek školního roku.

„Poslední dny prázdnini využijte pro přípravu dětí do školy. Ideálně hravou formou."

Máme 4 ověřené rady, jak bojovat proti stresu ze školy:

  • Nakupování školních potřeb bývá otravné. Změňte to a udělejte z nakupování misi. Děti se budou těšit, pokud dáte do nakupování trochu hravosti. Případně si povídejte o tom, co je praktické využít nejen ve škole, ale i mimo ni.
  • Začněte s dětmi už během prázdnin procvičovat paměť několikaminutovými cvičeními, aby nezapomněly na to, co už se za poslední rok nebo minulé roky naučily. Slibte jim, že po dokončení dostanou malou odměnu.
  • Připravte si s nimi příběhy z léta, které s nadšením povypráví svým spolužákům.
  • Nezapomínejte ani na volný čas dětí mimo školu. Již během prázdnin můžete společně hledat kroužky, do kterých se vaše děti od září zapíší. Mluvte s nimi o tom, že budou dělat něco, co je baví, a navíc potkají nové kamarády se stejnými zájmy, jako mají oni.

 

Atopický ekzém

Začátek školy bez stresu 


Opravdu, pokuste se postupně připravovat děti na nový školní rok, aby se na září mohly začít těšit. Návrat do školy není lehký a obavy tomu nepřispívají. Proto by měli rodiče dbát na včasnou a správnou přípravu, která stresovou situaci zmírní, ba dokonce úplně odbourá. A pokud se přece jen projeví problémy s pokožkou, stále máte možnost pomoci si v těžkém období speciálně navrženou kosmetikou Atoderm.

„Každý chce mít dobrý začátek školního roku."

Rodiče musí být hlavně trpěliví, pozitivní, milující a oporou pro své děti. Udělejte vše pro to, aby se na nástup do školy těšily. A nezapomeňte je v září odměnit. Klidně si udělejte prázdniny přes víkend a běžte spolu na výlet, aby děti věděly, že i přes školní rok mohou zažít zábavné prázdninové chvíle.

Pročtěte si také

Atopický ekzém: Nesužuje také vaši pokožku?

2.4375

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články