Deset tipů, jak si i s ekzémem užít léto naplno

Některým pacientům s atopickým ekzémem se v létě jejich stav zlepší. Přečtěte si pár užitečných rad o tom, jak se o atopickou pokožku v létě starat!

Příčinou je především sluneční záření.

„Ovšem při nevhodné péči o pokožku se atopický ekzém v létě i zhoršit."

Nabízíme pár osvědčených tipů, jak se o kůži s ekzémem co nejlépe starat.


atopicky ekzem leto

Atopický ekzém a alergie trápí čím dál více lidí. Jednou z doporučovaných možností, jak onemocnění zmírnit, je absolvovat dovolenou u moře. Někdy je nezbytné předepsat i přípravky proti nadměrnému svědění, a proto ještě před odjezdem k moři raději navštivte svého kožního lékaře.

Atopický ekzém v létě

1. Za sluncem mimo sezónu. Stav atopického ekzému v létě zhoršují extrémní teplotní výkyvy – jak ty směrem k teplu, tak ty k zimě. Podle toho tedy vybírejte destinaci i termín své dovolené. Obecně se doporučují zářijové nebo červnové termíny. Pokud preferujete Egypt či Tunis, raději jeďte již na jaře nebo pak až na podzim.

2. Pozor na spálení. Vyvarujte se přímým slunečním paprskům a velkému horku. Zvláště v poledních hodinách je dobré setrvat ve stínu.

3. Kvalitní ochranné krémy. Ochranný faktor by měl být nejméně 15 až 30. Vyhněte se produktům s obsahem kyseliny paraaminobenzoové (PABA). Vhodné jsou krémy hypoalergenní a nekomedonní (neucpávají póry). Pro děti jsou určeny speciální krémy pro jemnou dětskou pokožku.

„Opalovací krémy vhodné pro atopiky jsou zejména ty, které obsahují 100% minerální filtry."
  Jsou k dostání i ve spreji a pohodlně se aplikují na kůži.

4. Zahalené tělo. Používejte pokrývku hlavy a oblečení, které zakryje co největší povrch těla. K dostání jsou i speciální oděvy s UPF (ultraviolet protection factor), které chrání před ultrafialovým zářením. Oblečení by mělo být volné a z jemného prodyšného materiálu.

5. Stačí pár temp. Dlouhé koupání není pro atopiky příliš vhodné, obzvláště v bazénech s chlorovanou vodou a přírodních koupalištích s vyšším výskytem sinic. Po koupání se vždy osprchujte a znovu naneste ochranný sluneční krém.

6. Pitný režim. Dostatečně pijte a vyhýbejte se potravinám s obsahem konzervantů nebo jiných chemických přísad. Omezte konzumaci alkoholu a kouření.

slunce

7. Kůže pod dohledem. Nevystavujte se dalším faktorům, které dráždí pokožku, jako jsou prach či větrné počasí.

8. Bez pocení. Vyvarujte se aktivit, při kterých se na slunci budete nadměrně potit (běhu či jiných sportů). Agresivní pot může způsobit zarudnutí a pálení pokožky.

24h hydratace s Atoderm sprchovým olejem

Okamžitý komfort po osprchování a celodenní hydratace. Pro velmi suchou a podrážděnou citlivou pokožku se sklonem k atopii.

KOUPIT TEĎ
Atoderm sprchový olej

9. Ochladit a zklidnit. Pokud se na slunci spálíte, pomohou léky s obsahem panthenolu, aloe vera, vitaminu E nebo spreje s obsahem enoxolonu (výtažek z kořene lékořice), které kůži okamžitě zklidní a uleví od nepříjemných pocitů. Krémy s kortikoidy jsou vhodné na nejzanícenější místa a jsou pouze na lékařský předpis. Kůži je dobré ochlazovat, například nošením vlhkého oblečení.

10. Vhodná péče. Atopický ekzém v létě pravidelně promazávejte speciální hydratační kosmetikou nebo krémy předepsanými kožním lékařem.

pitnej režim

3.6190

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články