S atopickým ekzémem se k moři nebojte

Letní dovolená je pro lidi s ekzémem prospěšná z několika důvodů. Přečtěte si o tom, proč se i s atopickým ekzémem vydat k moři bez obav!

Obzvlášť může pomoci atopikům, a to hned několika způsoby. Jaký vliv mají slunce a mořská voda na pokožku sužovanou atopickým ekzémem?
Dovolená u moře, to není jen slaná voda. Je to i slunce, čistý vzduch a relaxace. A hlavně odpoutání se od každodenních problémů. Atopikům tento relax prospívá hned na několika úrovních.


1. Slunce zklidní imunitu


Složky slunečního záření, ultrafialové záření A a B (UVA a UVB) se využívají při léčbě atopického ekzému i při tzv. „světelné terapii“. Různými mechanismy potlačují nežádoucí reakci imunitního systému, která je u atopiků příčinou nepříjemného kožního postižení.

„Není tedy divu, že pobyt na slunci dokáže projevy atopického ekzému výrazně redukovat."

Nic se ale nesmí přehánět. Vždy byste měli dodržovat zásady správného chování na slunci a vybírat opalovací přípravek vhodný pro atopiky, který je složený výhradně z minerálních filtrů.


2. Atopický ekzém a moře


Mořská voda je plná minerálů a má antibakteriální účinky. Není tedy důvod, proč se s atopickým ekzémem moři vyhýbat, právě naopak. Užijte si plavání i potápění do sytosti.
atopicky ekzem morska voda


3. Čisté ovzduší povzbudí plíce


Pobyt u moře přináší zlepšení nejen stavu kůže, ale posílí také funkci plic. Mořský vzduch tak pomůže i s případným astmatem. Atopický ekzém může být v domácím prostředí spojen s alergií na některou složku ovzduší.

„Mořský vzduch obsahuje jen minimum alergenů, navíc je velmi vlhký, kůže se díky němu tedy méně vysušuje."

 


4. Změna prostředí uklidní nervy


Stres rozhodně není nic, co by atopický ekzém zlepšovalo. Ve stavu napětí se uvolňují působky, které mohou onemocnění zhoršovat. Dovolená je příležitostí odpočinout si, zbavit se každodenních starostí. Nové a zajímavé zážitky odpoutají pozornost od každodenních problémů.

more
Příznivý účinek tří až čtyřtýdenního pobytu u moře vydrží několik měsíců. Dětem přímořské ozdravné pobyty často hradí pojišťovny. Tuto akci vždy musí předepsat lékař a schválit zdravotní pojišťovna. Často mohou s dětmi vyrazit i rodiče, svůj pobyt si ale hradí sami.

Zdroje:
https://www.pravdyoatopii.cz/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK260234/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19755951

Pročtěte si také

Deset tipů, jak si i s ekzémem užít léto naplno

3.8667

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články