Pozor na výběr oblečení pro dětské atopiky

Víte, že oblečení a atopický ekzém spolu úzce souvisejí? Přečtěte si, na co si při výběru oblečení pro děti dát pozor a jak ochránit jejich pokožku.

Současné trendy jsou náročné nejen na zářivé barvy, ale i na různé typy finálních úprav oblečení jako rozedraný look, který prochází poměrně složitým procesem zpracování. Móda se intenzivně řeší i u dětí a zde se nabízí otázka, jak je to s bezpečností bodyček, tílek či ponožek, které nosí děti přímo na těle? 

ekzém oblečení

Textil napuštěný toxickými látkami může být spouštěčem různých kožních alergií a hormonálních poruch.

Co všechno tedy hrozí a jak se bránit?

Například taková bavlna se často napouští formaldehydem, aby se nekrčila. Pokud dítě spí, jeho pokožka se otírá o látku a mohou vznikat drobné vyrážky. V případě citlivé pokožky nebo atopického ekzému může nesprávným výběrem oblečení pro atopiky dojít k výraznému zhoršení kondice pokožky. Proto jsou mnohé látky a typy oblečení nebezpečné zejména při dlouhodobém nošení.

Pročtěte si také

Může mít atopický ekzém psychosomatické příčiny?

Mnozí z nás si na sebe nedají nově koupenou věc, dokud alespoň jednou neprojde pracím cyklem. A to je dobře. Praní opravdu dokáže odstranit mnohé chemické úpravy, které byly provedeny na oblečení během jeho výroby. Bohužel, v některých případech ty nejnebezpečnější látky zůstávají s oblečením až do konce jeho životnosti. Patří sem například azobarviva, ftaláty, či těžké kovy.

Je rozdíl mezi barevným a bílým oblečením?

Setkali jste se někdy s tím, že tyrkysová krásně září a černá zůstává černou i po několika vypráních? Mějte se na pozoru. V oblečení se mohou nacházet těžké kovy, které se používají na stabilizaci sytosti barev. Není to však podmínkou každého oblečení.

Možná vás to překvapí, ale ani u bílé bavlny nemáte úplnou jistotu. Vždyť co by mohlo hrozit, pokud jde o 100% bílou bavlnu? Nuže, otázkou je, kde a jak byla bavlna pěstována. Mnohé zakázané pesticidy se v zemědělství používají dodnes.

Čemu se tedy vyhnout při výběru oblečení pro atopiky?

Pokud si nejste jisti původem oblečení, vyhýbejte se alespoň extrémně zářivým barvám. Nejrizikovější oděv poznáte i tak, že má výrazný a nepříjemně štiplavý zápach. Určitě pomůže, pokud nakoupíte u ověřených značek, které své produkty dávají pravidelně certifikovat nebo je vyrábějí přímo z organické bavlny.

Jak nejlépe udržet obranyschopnost dětské pokožky?

Dětská pokožka se dokáže chránit nejlépe tehdy, pokud je zdravá. Při různých zarudlých flíčcích a trhlinkách pokožka výrazně ztrácí svou ochrannou funkci. Například taková kosmetika ABCDerm od Biodermy je speciálně určena pro děti a pomáhá nejen při suché, ale i oslabené pokožce. Řídí se 4 základními pravidly a byla vytvořena ve spolupráci s dermatology a pediatry.

Pokud chcete mít jistotu, že pokožka vašeho dítěte je opravdu chráněna, podívejte se na naši produktovou řadu ABCDerm.

4.0000

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články