Praktický knižní průvodce pro lehčí život s atopickým ekzémem

Evropské statistiky ukazují, že výskyt atopického ekzému u děti se pohybuje v rozmezí 10–30 %. U dospělých je to 2–10 % případů. Tato čísla, bohužel, rok od roku rostou.

Ekzém, se kterým bývá spojeno svědění, psychický tlak nebo stres, ovlivňuje nejen život atopika, ale i život jeho rodiny a blízkých. Praktický a srozumitelný návod, jak si v těchto životních situacích poradit, přináší kniha Atopici s úsměvem na líci od psychologa Felixe Ratzenbecka, zakladatele Ústavu dermatopsychologie. Kniha vyšla s příznačným podtitulem: Praktický průvodce pro lehčí život s atopickým ekzémem.

Atopici s úsměvem na líci

Atopický ekzém je chronické onemocnění, které se projevuje na pokožce a způsobuje spoustu těžkostí i v každodenním životě. Je běžné, že člověk na ekzém reaguje a prožívá ho. Často zasahuje do jeho sebevědomí, ovlivňuje vztahy nebo kvalitu jeho života. Zároveň psychické prožívání, jako například aktuální emoční stav nebo stres, může do určité míry ovlivňovat i ekzém a jeho projevy. Mnoho lékařů si ve své praxi všimlo, že stres a psychická nepohoda mohou být jednou z příčin vzplanutí nebo zhoršení nemoci. V tomto případě by odborná pomoc dermatopsychologa měla být samozřejmou součástí komplexní léčby. Bohužel, praxe v České republice ukazuje, že dobré a specializované dermatopsychology spočítáte na prstech jedné ruky.

Proto kniha podává základní informace o atopickém ekzému, životním stylu a psychologii ve čtivé a srozumitelné formě. Spolu s různými praktickými doporučeními a technikami pomáhá zvládat náročné situace v životě atopika. Měla by být oporou pro pacienty a jejich blízké a zároveň seznámit čtenáře s tématem atopického ekzému tak, aby mu nejen porozuměl, ale aby získal i další cenné informace.

„Kniha Atopici s úsměvem na líci představuje možnost léčby a je návodem a rádcem pro zvládnutí konkrétních situací, které každodenní život s atopickým ekzémem přináší."

V knize najdete kapitoly, které se zabývají přijetím diagnózy, možnostmi léčby, stresem, sebevědomím, výchovou, svěděním, spánkem a dalšími důležitými oblastmi, které atopičtí pacienti řeší.

Po přečtení knihy byste měli znát základní informace o atopickém ekzému a ovládat psychologické techniky, které můžete využívat sami doma. Ty mohou zároveň být vhodným doplňkem k doporučením vašeho dermatopsychologa, dermatologa, pediatra nebo alergologa.

Doufáme, že vám tato kniha bude praktickým pomocníkem při změně v životě, která přinese úlevu, zmírnění projevů a prodlouží období klidu nemoci.

4.8696

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články