Sladkosti pro děti s ekzémem

Jak mají k cukru přistupovat ekzematici? Je nutné ho striktně zakazovat? Přečtěte si, jaké sladkosti můžete dopřát dětem, které trpí ekzémem.

Děti s atopickým ekzémem to nemají lehké. Bojují s nepříjemným svěděním a velmi často i s dietou bez některých alergenů a s omezením cukru. To ale neznamená, že jim na narozeniny nebo Mikuláše či Vánoce nechceme přichystat něco dobrého.

Mohou ekzematici konzumovat cukr?

Že se to se sladkým nemá přehánět, to už díky osvětě dnes ví snad každý. Jak ale mají k cukru přistupovat ekzematici? Je nutné ho striktně zakazovat?

Bílý cukr je z výživového hlediska jen koncentrovaná energie bez vitamínů a minerálů, k životu ho vlastně vůbec nepotřebujeme. Na druhou stranu je fér povědět i to, že cukr není alergen ani jed. Může ale negativně ovlivnit stav ekzematické pokožky. Jak je to možné?

„Cukr není alergen ani jed. Může ale negativně ovlivnit stav ekzematické pokožky."

Nadměrná konzumace sladkého ovlivňuje složení naší mikroflóry – způsobuje její nerovnováhu. Důsledkem této nerovnováhy je přemnožení kvasinek ve střevech, na sliznicích, v intimních partiích, ale i kdekoli na kůži. Ekzematiky potom pokožka víc svědí, mohou se objevit červené flíčky nebo puchýřky, kůže mokvá a někdy i podezřele zapáchá. Je velmi náročné v tomto případě rozeznat, jestli zhoršení ekzému nastalo v souvislosti s přemnoženými kvasinkami, nebo alergickou reakcí na potraviny či vnější vlivy.

Všeho s mírou

Nesmíme ale zapomínat, že každý ekzematik je jiný. Někdo má sklon k opakovaným kvasinkovým infekcím, a sladkému se proto musí striktně vyhýbat. Takto to ale není u každého. Mnozí mají sami na sobě vypozorované, že občasné sladké „obžerství“ na rodinných oslavách zvládají bez následků a omezovat se vlastně nemusí. 

Zkuste proto sledovat stav kůže i v souvislosti s množstvím sacharidů, které za den vaše děti snědly. Možná zjistíte, že omezení sladkostí, ale i sacharidových pokrmů z bílé mouky po čase přinese zlepšení atopického ekzému.

„Zkuste sledovat stav kůže i v souvislosti s množstvím sacharidů, které za den vaše děti snědly. Možná zjistíte, že omezení sladkostí, ale i sacharidových pokrmů z bílé mouky po čase přinese zlepšení atopického ekzému."

Děti milují sladké

Většina dětí miluje sladké, sladká chuť pokrmů je jejich nejoblíbenější. Je to úplně přirozené, když už pro mateřské mléko je typická jemně nasládlá chuť. Je ale na nás, na rodičích, abychom děti přednostně seznamovali s potravinami a nápoji přirozeně sladkými (ovocnými), ne uměle doslazovanými. 

Zásobujte je jablíčky, hruškami, banány, v sezóně i hrozny, jahodami, meruňkami, broskvemi, borůvkami, malinami, švestkami, třešněmi, pomeranči nebo mandarinkami… A nezapomínejte, že i některé druhy zeleniny jsou chutí sladké (např. melouny, mrkev nebo červená řepa).

Také můžete vyrábět domácí ovocné smoothie, nanuky nebo například sušené křížalky.

dítě a ovoce

Pozor ale na možné potravinové alergie a nadbytek histaminu v přezrálém ovoci. Alergie mohou způsobit nejen citrusy, alergickou reakci může, bohužel, vyvolat i konzumace obyčejného jablíčka vypěstovaného v Česku nebo jakýkoli jiný druh ovoce či zeleniny.

Balené sladkosti z obchodu

Čím jsou děti starší, tím víc se nechávají ovlivnit širším okolím a reklamou. I ony touží po sladkostech s barevným obalem, jaké jedí jejich kamarádi. I v tomto případě si ale můžete vystačit s dobrotami na bázi ovoce.

Ovocné výživy ve skle jsou často objemově poměrně velké, vybírejte proto raději ty bez přidaného cukru. V obchodech už najdete i menší výživy v plastovém obalu, ty jsou ideální i na cesty, kdy nemáte k dispozici lžičku.

Vhodnou alternativou je i sušené ovoce. V sáčku se už dnes prodávají i rozinky, brusinky, meruňky, banány, datle, fíky, jablečné křížalky, ale i sušené moruše, třešně, ananas, mango… Při jejich koupi si ale vždy pozorně přečtěte informace na obalu a kupujte ovoce, které není doslazované ani sířené. Dobrou volbou bývá lyofilizované ovoce, tedy ovoce sušené mrazem – v něm většinou není přidaný ani cukr, ani konzervanty.

Děti většinou milují i čistě ovocné tyčinky. Jejich základem bývá datlová pasta nebo sušená jablka a k tomu je přidáno další ovoce nebo oříšky. V obchodech bývají označeny jako „raw bar“ nebo „100% ovoce“ a jsou i přirozeně bezlepkové. Pozor jen na oříšky, i na ně může být vaše dítě alergické.

Sladké jsou také cereální tyčinky, jejich základem je oves, sladká hmota, která funguje jako pojivo, a sušené ovoce nebo oříšky. Najdete je pod názvem müsli tyčinka nebo flapjack. Kvalita těchto produktů bývá velmi rozdílná, proto si nejdřív prostudujte jejich složení. Pokud je jako první nebo druhá surovina v pořadí uvedený glukózový sirup, škrobový sirup nebo fruktóza, je jasné, že jde z velké části o cukr. Nekupujte je dětem jako zdravou svačinku, jde především o sladkost, a tak s nimi je třeba i zacházet.

Ovocné želé je na trhu v mnoha tvarech a barvách. Vybírejte je opět podle složení na obalu. Většinou jde o glukózový sirup nebo cukr, trochu želatiny a barviva. Dají se ale sehnat i čistě ovocné želé sladkosti, ve kterých jsou jen cukry přirozeně se vyskytující i v ovoci. Pro alergiky je obzvlášť důležité kontrolovat suroviny i v želé sladkostech, některé totiž obsahují mléčnou složku nebo vaječný bílek.

Jděme příkladem

Pokud chceme, aby si naše děti sladily život především ovocem, musíme jim jít příkladem. Jíst to stejné, co chceme, aby jedly ony. Ukazujme jim, že mlsání není hřích, pokud si dopřejeme sladkost na bázi ovoce a najdeme rozumnou míru.

Šťastná babička dívá na své vnouče a vypráví se s ním.

Pročtěte si také

Očima mámy: Babičky to myslí dobře, ale…

Jana Ligurská je autorkou první české publikace, která se komplexně zabývá atopickým ekzémem, ale i často zanedbávanými potravinovými alergiemi. Kniha se problematice věnuje odborně, je ale podaná srozumitelně, aby jí porozuměli i rodiče malých pacientů. Na svých stránkách otevírá příběh o úspěšném boji s těžkým atopickým ekzémem. 

3.8333

Byl pro vás tento článek užitečný?

Ne

Ne

Velmi užitečný

Děkujeme za Váš hlas

Nenechte si ujít i tyto články